Aktualności

Zielone Puchary ROzdane

Zielone Puchary w postaci drzewek Bonsai trafiły do przedstawicieli oddziałów podczas Walnego Zgromadzenia!.

22 kwietnia w Światowy Dzień Ziemi, sześć oddziałów PZFD stoczyło ze sobą bitwę na największą ilość zebranych śmieci na terenie miast, w których działają.

Pierwsze miejsce zajął Oddział Łódzki, który otrzymał 40 tys. zł na wsparcie wybranej fundacji wspierającej Ukrainę (oddział przekazał środki Stowarzyszeniu “Hakoach” oraz OSP Mikołajew), na drugim miejscu był Oddział Poznański, który otrzymał nowy laptop dla koordynatora oddziału, a na miejscu trzecim uplasował się Oddział Krakowski!

Pomagamy

16-go czerwca 2022 odbyło się przekazanie środków z Zielonego Pucharu PZFD dla OSP Mikołajew, przeznaczonych na pomoc dla Ukrainy. Czek przekazywaliśmy wspólnie z Wiceprezydentem Łodzi Adamem Pustelnikiem. Cieszymy się bardzo, że możemy pomagać potrzebującym!

POMAGAMY!

Jesteśmy dumni, że możemy pomagać! Oddział Łódzki PZFD przeznaczył 25.000 zł na wsparcie działalności statutowej oraz pomoc uchodźcom z Ukrainy, realizowanych przez Stowarzyszenie “Hakoach”.

Zielony Puchar dla Oddziału Łódzkiego PZFD

Mamy to! Łódzki oddział PZFD zdobył Zielony Puchar i nagrodę pieniężną o wartości 40.000 zł, którą przekażemy na lokalną pomoc dla uchodźców z Ukrainy!

Aby zwyciężyć zebraliśmy ponad 100 worków śmieci, o łącznej wadze ponad 700 kg – najwięcej spośród wszystkich oddziałów @PZFD w Polsce! Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania polskich i ukraińskich uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 172 i 33 LO w Łodzi. Dziękujemy, że wspólnie mogliśmy zrealizować motto naszej akcji: Budujemy jedność, dbamy o jedną wspólną ziemię.

Patronat honorowy:

Prezydent Miasta Łódź Hanna Zdanowska

Serdeczne podziękowania składamy również:

Magdalenie Sarneckiej – Leśnictwo Miejskie w Łodzi, Ewelinie Czyżykowskiej – Edukacja Ekologiczna, Karolowi Gruszczyńskiemu – Zarząd Zieleni Miejskiej, Jackowi Jóźwiakowi – Leśnictwo Miejskie w Łodzi, Ewie Błotnik – MPK Łódź Sp. z o.o.

Szczególne podziękowania kierujemy do Marcina Masłowskiego – Rzecznika Prasowego Prezydent Miasta Łodzi.

Razem możemy więcej!

Partnerzy – Polski Związek Firm Deweloperskich Łódź:

art.Locum / ATAL / BUDOMAL / Cavatina / Dynamix / Echo Investment / Golden Lion Development / GT Factory / H3 Development / Hammermed Nieruchomości / hołm / JHM Development S.A. / Libre Group / Maraf Development / Murapol- Najlepsze miejsca na świecie / OKAM / OPG Property Professionals / Profit Development / PEIRA / Revisit Home / Rock Development / SGI / Tree Development Group / Varitex

Partnerzy wspierający: PROGRESSIVO / MPK-Łódź Sp. z o.o.

Sprzątanie Świata 2022

W piątek, członkowie Oddziału Łódzkiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich sprzątali Las Łagiewnicki wspólnie z polską i ukraińską młodzieżą. Udało nam się zebrać 700 kg śmieci z terenów leśnych, odbyliśmy ekologiczne warsztaty, bawiliśmy się podczas quizu o ekologii i wspólnie tworzyliśmy prace plastyczne pod hasłem “Wspólna Ziemia”. To były niezapomniane chwile, w których mogliśmy zrobić coś dobrego dla naszej Planety.

Zobaczcie krótką fotorelację z tego wydarzenia!

Dziękujemy uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 172 w Łodzi im. Stefana Banacha w Łodzi oraz 33 LO Łódź za zaangażowanie w sprzątanie świata!

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Łódź Hanna Zdanowska

Partnerzy – Polski Związek Firm Deweloperskich Łódź:

art.Locum Łódź / ATAL / BUDOMAL / Cavatina / Dynamix / Echo Investment / Golden Lion Development / GT Factory Group / H3 Development / Hammermed Nieruchomości / hołm / JHM Development S.A. / Libre Group / Maraf Development / Murapol- Najlepsze miejsca na świecie / OKAM / OPG Property Professionals / Profit Development / PEIRA / Revisit Home / Rock Development / SGI / Tree Development Group / Varitex

Partnerzy wspierający: PROGRESSIVO / MPK-Łódź Sp. z o.o. / ŻABKA – mały wielki sklep

W Światowy Dzień Ziemi wspólnie posprzątamy świat!

Już 22 kwietnia w Lesie Łagiewnickim Polski Związek Firm Deweloperskich wraz z uczniami łódzkich szkół podstawowych i liceów zorganizuje generalne porządki. Będzie z nami zarówno polska jak i ukraińska młodzież. Dodatkowo, wykorzystamy szansę, aby wspomóc tych, którzy tego najbardziej potrzebują! Oddział PZFD, który zbierze w tym dniu najwięcej odpadów, otrzyma symboliczny Zielony Puchar oraz nagrodę pieniężną o wartości 40.000 zł, która zostanie przekazana na lokalną pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

A co mamy w planach?

  • warsztaty dla dzieci dotyczące segregacji i ekologii
  • sprzątanie świata
  • quiz o ekologii z nagrodami dla dzieci
  • warsztat plastyczny – tworzenie plakatu Wspólna Ziemia
  • piknik

Bądźcie z nami tego dnia!

Patronat honorowy:

Prezydent Miasta Łódź Hanna Zdanowska

Partnerzy – Polski Związek Firm Deweloperskich Łódź:

art.Locum / ATAL / BUDOMAL / Cavatina / Dynamix / Echo Investment / Golden Lion Development / GT Factory / H3 Development / Hammermed Nieruchomości / hołm / JHM Development S.A. / Libre Group / Maraf Development / Murapol- Najlepsze miejsca na świecie / OKAM / OPG Property Professionals / Profit Development / PEIRA / Revisit Home / Rock Development / SGI / Tree Development Group / Varitex / Żabka Construction

Partnerzy wspierający:

PROGRESSIVO / MPK-Łódź Sp. z o.o.

Wojna w Ukrainie – koordynacja działań pomocowych branży

W związku z rozpoczęciem w pełnej skali w czwartek 24.02 napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, w imieniu branży deweloperskiej PZFD angażuje się w pomoc uchodźcom i osobom dotkniętym skutkami wojny.

W tym celu z dniem dzisiejszym uruchamiamy następujące inicjatywy:

PRZEGLĄD WOLNYCH MIEJSC PRACY 

Uruchamiamy w formularz, w którym zbieramy informacje od firm z branży deweloperskiej i powiązanych na temat wolnych stanowisk i miejsc pracy, które jako branża będziemy mogli zaoferować uchodźcom. 

Uprzejmie prosimy Państwa o dokonanie przeglądu dostępnych, choćby tymczasowych, miejsc pracy w firmach i uzupełnienie dostępnej pod linkiem ankiety. 

Zebrane informacje zostaną przekazane, przy dalszej koordynacji ze strony PZFD, organizacjom i instytucjom, które zajmują się pomocą Ukraińcom i Ukrainkom w odnalezieniu się na rynku pracy. Krajowa Izba Radców Prawnych zadeklarowała zaangażowanie się w udzielanie nieodpłatnej pomocy pracodawcom przy formalnościach związanych z zatrudnianiem ukraińskich uchodźców. 

FORMULARZ – WOLNE MIEJSCA PRACY

ZBIÓRKA NA POMOC UKRAINIE 

Odpowiadając na zgłaszane nam przez Państwa chęci pomocy finansowej uruchamiamy także specjalny numer konta, pod którym można dokonywać wpłat na pomoc Ukrainie i narodowi ukraińskiemu w związku z rosyjską agresją. 

Środki zgromadzone w ramach zbiórki zostaną przekazane jako pomoc branży deweloperskiej po konsultacji z ukraińskimi organizacjami (np. Ukraiński Dom w Warszawie i Fundacja „Nasz Wybór”) na cele, które w danym momencie będą najbardziej żywotną potrzebą. Już dziś wiemy, że potrzeby, wraz z rozwojem sytuacji, ulegają dynamicznym zmianom, stąd po zebraniu odpowiedniej puli środków przekażemy je w konsultacji z osobami mającymi bezpośredni kontakt z zaangażowanymi w działania w Ukrainie. 

Numer konta zbiórki: 34 1020 4900 0000 8502 3406 7490
Prosimy o wpłaty o tytule: UKRAINA + nazwa firmy 

Wszelkie pytania dotyczące powyższych inicjatyw oraz innych kwestii zaangażowania branży w pomoc, prosimy kierować pod adres mailowy pomocdlaukrainy[at]pzfd.pl