Aktualności

Nowa ustawa deweloperska – bezpłatne szkolenie dla Członków PZFD

08.10.2021, 11:00-15:00

SZKOLENIE STACJONARNE!

ŁÓDŹ

Tematyka:

Nowa ustawa deweloperska

 1. Nowy zakres przedmiotowy ustawy
 2. Nowe obowiązki dotyczące rachunków powierniczych
 3. Nowy zakres kontrolny banków
 4. Nowe procedury odbiorów lokali
 5. Ustawowa regulacja umowy rezerwacyjnej
 6. Składki na Deweloperski Fundusz Gwarancyjny
 7. Przepisy przejściowe
 8. Nowy zakres prospektu informacyjnego 

Prelegenci:

Konrad Płochocki – dyrektor generalny PZFD
Przemysław Dziąg – radca prawny PZFD 

Rejestracja: biuro@pzfd.pl

Zarejestruj się samodzielnie w Strefie PZFD!

 1. Załóż konto (niezależnie od tego, czy masz konto w starej strefie)
 2. Wybierz interesujące Cię wydarzenie
 3. Zarejestruj się
 4. Potwierdź rejestrację

Regulamin uczestnictwa w szkoleniach PZFD

Obido Partnerem Odziału Łódzkiego PZFD

Z radością informujemy, że 4 sierpnia 2021 Zarząd Polskiego Związku Firm Deweloperskich przyjął w poczet Partnerów Oddziału Łódzkiego PZFD firmę Obido Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Spotkanie członków Oddziału Łódzkiego PZFD

Szanowni Państwo,

zapraszamy na spotkanie członków Oddziału Łódzkiego PZFD, które odbędzie się w czwartek 29 lipca 2021 r. w Co\Walk HUB na OFF Piotrkowska Center, adres budynku ul. Roosevelta 10B

Wskazówka:  Czerwona klatka schodowa, wejście do lokalu obok BRUSH Barber Shop, domofon po lewej stronie drzwi. Rozpoczęcie spotkania o godz. 13.00.

Podczas spotkania chcielibyśmy przedyskutować priorytety i konkretne działania naszego nowopowstałego Oddziału w takich obszarach  jak:

 1. współpraca z władzami miasta i innymi uczestnikami procesu inwestycyjnego,
 2. usprawnienie wydawania decyzji środowiskowych,
 3. wpływ na kształtowanie Miejskich Planów Zagospodarowania Przestrzennego,
 4. współpraca z gestorami sieci i infrastruktury publicznej,
 5. wizerunek branży deweloperskiej,
 6. społeczna odpowiedzialność biznesu,
 7. działania ekologiczne.

W związku z wejściem na rynek łódzki firmy Obido, która jest członkiem wspierającym PZFD, zostanie przedstawionych kilka kluczowych tematów związanych z jej działalnością :

 • cykliczne raporty dla rynku Łódzkiego – preferencje klientów, otoczenie konkurencyjne.
 • łączona oferta obido i Otodom – wykorzystanie pokrycia pełnej ścieżki klienta w marketingu inwestycji.
 • jak skorzystać z synergii działań (m.in. wizerunkowa kampania w TV planowana pod koniec roku).

Podczas spotkania zostaną Państwo zapoznani także z bieżącymi działaniami PZFD.

Data i czas spotkania: czwartek 29 lipca 2021 r., godz. 13.00-15.00.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu w terminie najpóźniej do poniedziałku 26 lipca 2021 r. na e-mail: krzysztof.suskiewicz@lodz.pzfd.pl .

Nowy Oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich

Polski Związek Firm Deweloperskich, którego struktury do niedawna obejmowały pięć oddziałów, powołał do życia szósty: z siedzibą w Łodzi. Zrzesza on obecnie 15 firm deweloperskich działających zarówno na rynku mieszkaniowym, jak i komercyjnym.Bardzo się cieszę z inicjatywy powołania Oddziału Łódzkiego PZFD. To już szósty oddział PZFD w Polsce. Pierwszy powstał we Wrocławiu, później otwieraliśmy kolejne w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i w Krakowie. Imponująca liczba członków założycieli Oddziału Łódzkiego pokazuje, że jest to idea ważna i znajdująca zainteresowanie firm deweloperskich. Dzięki prężnie działającym oddziałom PZFD staje się silniejszą organizacją potrafiącą odpowiadać na ważkie i aktualne problemy rynku deweloperskiego. Stąd czerpiemy wiedzę na temat problemów występujących w procesie inwestycyjnym, a  jednocześnie poprzez oddziały możemy przekazywać wiedzę, jak sobie z nimi radzić – powiedział podczas spotkania inaugurującego otwarcie Oddziału Grzegorz Kiełpsz, prezes zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Członkami Oddziału są firmy: art.Locum, Atal, Budomal, Cavatina, Dynamix, Echo Investment, Golden Lion Development, Hammermed Nieruchomości, GT Factory, JHM Development, Murapol, OPG Property Professionals, Profit Development, Tree Development Group, Varitex. Członkowie Oddziału Łódzkiego wybrali na prezesa zarządu: Krzysztofa Suskiewicza (art.Locum) oraz na członków i członkinie zarządu: Iwonę Srokę (Murapol), Kingę Pławik-Terlikiewicz (Dynamix), Michała Stysia (OPG Property Professionals), Michała Karpackiego (Golden Lion Development), Macieja Walniczka (Tree Development Group), Tomasza Jochima (Budomal) oraz Bogdana Koczy (Profit Development).

– Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyli mnie członkowie Oddziału Łódzkiego. Korzystając z okazji i witając pana prezydenta chciałbym zaoferować: naszą wiedzę, nasze doświadczenie przy tworzeniu przestrzeni miejskich, oraz współudział przy planowaniu kierunków rozwoju naszego miasta – skomentował Krzysztof Suskiewicz, prezes zarządu Oddziału Łódzkiego oraz prezes art.Locum.

W odpowiedzi na to obecny na spotkaniu Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi powiedział: – Traktuję ten Oddział jako certyfikat dojrzałości naszego rynku. Jesteśmy otwarci na prowadzenie dialogu ze środowiskiem deweloperów w ramach czegoś na wzór rady dialogu społecznego, ale muszę także dodać do całości łyżkę dziegciu, gdyż jak wiadomo interesy nasze jako włodarzy miasta i Państwa-deweloperów nie są zawsze tożsame. Jednocześnie wiemy, że bez inwestorów prywatnych pewnych zmian nie uda się dokonać w mieście, a wszystkim nam chodzi o, by nasze miasta rozwijało się dynamicznie i w sposób zrównoważony – podkreślał Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Miasta Łodzi podczas spotkania.

Trzecie pod względem liczy ludności miasto w Polsce rozwija się dynamicznie i przyciąga biznes. Przez kilka ostatnich lat zajmowało miejsce na podium organizowanego przez PZFD Rankingu Miast, w którym na podstawie informacji publicznej oceniamy sprawność urzędów we współpracy z inwestorami. Jest jednym z najszybszych samorządów  w wydawaniu decyzji pozwoleń na budowę dla budownictwa mieszkalnego. Potwierdzeniem tego może być także np. przyznana niedawno nagroda Future of Emerging Europe Awards 2021.Łódź znalazła się na czele listy miast przyjaznych dla biznesu (Business-Friendly Perception Index), która powstała jako rezultat prac jury, w skład którego wchodzi ponad 100 globalnych ekspertów z dziedziny bezpośrednich inwestycji zagranicznych, doradców ds. wyboru lokalizacji oraz analityków lokalizacji. Grupa ta dokonała oceny 100 miast wschodzącej Europy powyżej 200 tys. mieszkańców oraz stolic Czarnogóry – Podgoricy i Kosowa – Prisztiny, które nie osiągają tego pułapu liczebności mieszkańców. Wśród miast, które znalazły się w pierwszej piątce za Łodzią są: Praga, Ljubljana, Budapeszt (zeszłoroczny zwycięzca), a stawkę zamyka Kijów.